Zobacz jak sztuka użytkowa wpływa na naszą pracę

To czym się zajmujemy ma wpływ nie tylko na nasze życie zawodowe, ale nawet na to, na czym jemy, śpimy, siedzimy i przy jakim oświetleniu spędzamy czas z naszymi bliskimi.

Na nasze otoczenie patrzymy przez pryzmat sztuki użytkowej. Szukamy pomysłów, jak wzbogacić je o coś nowego, bardziej funkcjonalnego i atrakcyjnego wizualnie. Wiele naszych pomysłów wynika z chęci zaspokajania własnych potrzeb użytkowych i estetycznych. Do ich realizacji wybieramy używane przedmioty lub materiały wtórne a potem przetwarzamy je narzędziami. Wśród nich jest wiele specjalnych – dedykowanych – które musieliśmy opracować od samego początku, by posunąć realizację projektu o krok dalej.

Poszukujemy impulsu do tworzenia nowych przedmiotów użytkowych zarówno w codzienności, jak i w sferze sztuk plastycznych, czy w zaawansowanych technologicznie produktach przemysłowych. Motywują nas do kreatywnego działania rutynowe domowe czynności, kontakt z ciekawymi tworzywami, ale też wrażenia po obejrzeniu wystawy rzeźbiarskiej lub ciekawy kształt nadwozia samochodu. W zasadzie, tworzenie przedmiotów użytkowych wiąże się z ciągłym poszukiwaniem inspiracji i materiałów, przy pomocy których w ciszy naszej pracowni opracowujemy kolejne formy dla naszych Klientów.