Tworzymy niecodzienne przedmioty codziennego użytku

Tak, tworzymy przedmioty nietypowe i to nie tylko ze względu na oryginalny wygląd lub zastosowanie, ale także z powodu materiałów, z których powstają. Wytwarzamy je z używanych rzeczy, które na ogół są nikomu niepotrzebne – oczywiście za wyjątkiem osób trudniących się podobnymi projektami do naszych.

Jadwiga rodzaj sprawdza materiał przeznaczony na lampę wiszącą
Syfon aluminiowy przeznaczony na lampę sufitową. Za chwilę zostanie odcięte dno i w ten sposób przedmiot z odzysku zamieni się w klosz.

Przyglądając się różnemu wyposażeniu wnętrz, zastanawiamy się, jak można zmodyfikować poszczególne przedmioty, by nadać ich formie wygląd budzący większe zainteresowanie użytkowników i przynajmniej taką samą lub jeszcze lepszą funkcjonalność. W naszych umysłach powstają różne koncepcje, które zderzamy z dostępnymi materiałami wtórnymi i tak w skrócie powstają nasze najciekawsze pomysły.

Iwona Gołębiewska w trakcie poszukiwań materiałów na kolejne projekty
Sterta zużytych rur ze stali. Pierwsze pomysły na  przetworzenie pojawiają się podczas poszukiwań.

Iwona Gołębiewska i Jadwiga Rodzaj w trakcie poszukiwań materiałów na kolejne projekty
Fragment starego pasteryzoatora mleka. Niedługo  zrobimy z niego oryginalny parawan.

Mamy wyrobioną wrażliwość na tworzywo, tzn. że potrafimy ocenić, który materiał ma mniejszy lub większy potencjał i tak wybieramy ten najlepszy ze względu na wygląd, bezpieczeństwo i podatność na różne metody obróbki, jak cięcie, gięcie, szlifowanie, gratowanie, polerowanie czy krępowanie. Nie znamy jednak wszystkich dostępnych tworzyw. Dlatego dużą część naszej pracy stanowią poszukiwania kolejnych materiałów i przedmiotów używanych, które staną się niecodziennymi przedmiotami codziennego użytku. Takie poszukiwania rozwijają naszą wiedzę i udoskonalają nasze produkty.