Skąd się wzięła idea pracowni projektowej NaNowo?

Witaj! Nazywamy się Jadwiga Rodzaj i Iwona Gołębiewska. Wspólnie tworzymy pracownię projektowania artystycznego przedmiotów użytkowych o nazwie NaNowo. Dowiedz się, na czym polega i jak daleko sięga nasza działalność twórcza i zawodowa?

Jesteśmy absolwentkami wyższych uczelni państwowych o profilu Fotografia Iwony Gołębiewskiejartystycznym. Od początku kariery zawodowej aktywnie zajmujemy się sztuką projektowania i wytwarzania oryginalnych rozwiązań użytkowych. W poszukiwaniu własnej drogi artystycznej, kilka lat temu wykonałyśmy swoje pierwsze prace metodą odzysku. Nasze wyroby wpisują się w nurt tworzenia tzw. wzorów użytkowych, które znajdują zastosowanie w niebanalnych wnętrzach mieszkalnych, a także w oryginalnie zaaranżowanych przestrzeniach publicznych.

Pracownia projektowa NaNowo jest ważnym elementem naszego życia artystycznego, a jednocześnie – co szczerze podkreślamy – jest też naszym sposobem na utrzymywanie się i czerpanie środków finansowych na rozwój kolejnych projektów z zakresu wzornictwa użytkowego.

Z uwagi na specyfikę naszej aktywności twórczej, od pewnego czasu angażujemy się też w działalności edukacyjną, skierowaną na rozwój umiejętności manualnych dzieci i budzenie świadomości ekologicznej od pierwszych lat życia. W tym celu organizujemy warsztaty przedszkolne, podczas których pokazujemy i uczymy, jak można wykorzystywać materiały wtórne i wysłużone rzeczy do tworzenia nowych przedmiotów dając im całkiem nowe zastosowanie.

Fotografia Jadwigi RodzajObok warsztatów, również projektujemy i wytwarzamy metodą upcycligu własne zabawki, stymulujące u dzieci rozwój sensoryczny. Cieszą się one dużym zainteresowaniem maluchów i rodziców z uwagi na ich pomysłowość, estetykę wykonania, oraz bezpieczeństwo materiałowe i konstrukcyjne.

Wiele naszych wyrobów i rozwiązań aranżacyjnych powstaje na indywidualne zamówienie osób prywatnych i firm. Dotyczy to przede wszystkim elementów wystroju wnętrz, bądź oryginalnych rozwiązań użytkowych, które mają te wnętrza wyróżnić wyglądem i funkcjonalnością. Nasze projekty podporządkowujemy konkretnym koncepcjom stylistycznym i w tym względzie również wspieramy naszych Klientów dostarczając im oryginalne pomysły. Jakkolwiek trywialnie to zabrzmi, podczas współpracy chętnie służymy każdemu naszym doświadczeniem i artystycznym spojrzeniem.

Jeżeli poszukujesz do swoich wnętrz gotowych i niepowtarzalnych przedmiotów użytkowych powstałych w drodze odzysku lub potrzebujesz wsparcia osób, które mają dużą praktykę i potwierdzony dorobek w ich projektowaniu i wytwarzaniu, to trafiłeś pod właściwy adres.

Zapraszamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą!