Skąd i jak czerpiemy inspirację do naszych projektów?

Nasza praca wymaga artystycznej kreatywności, wyobraźni konstrukcyjnej i przede wszystkim bodźców twórczych. Dowiedz się, gdzie je znajdujemy?

Materiały wtórne

Koncepcja nowej formy użytkowej często powstaje w czasie naszych poszukiwań materiałów i przedmiotów wtórnych. To ich cechy fizyczne, jak kształt, kolorystyka lub ciekawy sposób zestarzenia się, skłaniają nas do twórczego myślenia. Takim materiałem może być stare siedzisko od maszyny rolniczej, które świetnie nadające się do wykonania taboretu barowego. To także niepotrzebne statywy fotograficzne sprzed kilku dekad, z których można stworzyć wieszak na ubrania, łącząc je ze sobą przy pomocy stalowych profili.

Podczas doboru materiałów do naszych projektów kierujemy się odczuciami emocjonalnymi, jakie wykształciły się w nas podczas selekcji setek różnych tworzyw i przedmiotów używanych, które poddawaliśmy ocenie przydatności. Mówimy o tym nieco żartobliwie, że taka praca wymaga duchowej wprawy. Żeby z niej nie wypaść, cały czas poszukujemy materiałów, które podsuwają nam świeże pomysły lub niekiedy nas rozczarowują. Ale zderzenie z rzeczywistością też może być wartościowym doświadczeniem.

Wnętrza

Wytwarzamy przedmioty codziennego użytku z materiałów wtórnych pod konkretne wnętrza. Ich układ przestrzenny, materiały wykończeniowe, kolorystyka, desenie powierzchni ściennych i sufitowych, podłóg oraz mebli – to wszystko ma zasadnicze znaczenie dla koncepcji wizualnej naszych projektów. Dlatego w poszukiwaniu inspiracji sięgamy do Internetu, katalogów i prasy. Uczestniczymy też w targach wyposażenia i wykończenia wnętrz oraz wzornictwa przemysłowego. Dzięki temu nasze projekty są na czasie i odpowiadają trendom obowiązującym we współczesnych aranżacjach pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych. Nie byłoby to możliwe bez uważnego śledzenia zmian zachodzących w branży wnętrzarskiej.

Tematyczne portale internetowe

Internet jest kopalnią pomysłów. Daje szybki i łatwy wgląd w dokonania innych projektantów. Pozwala zobaczyć, jakich materiałów wtórnych używa się na świecie i w jaki sposób. Umożliwia dzielenie się doświadczeniami. To tu pokazujemy swoje prace i poddajemy je ocenie osób z kręgów sztuki użytkowej. Tutaj znajdujemy impuls do nowych działań lub zmian w podejściu do projektowania przedmiotów codziennego użytku. Styczność z tym środkiem przekazu jest dla nas po prostu bezcenna.