Jakie przedmioty użytkowe powstają w drodze odzysku?

Wytwarzamy najrozmaitsze przedmioty użytkowe z materiałów wtórnych. Wszystko zależy od konkretnych wnętrz oraz potrzeb stylistycznych i funkcjonalnych naszego Klienta. Nie boimy się wyzwań, gdyż sam fakt tego, czym się zajmujemy jest już wystarczającym wyzwaniem.

Zastosowanie i forma przedmiotu użytkowego z odzysku zależy od materiału wyjściowego. Niekiedy taki materiał to płyta metalowa, arkusz blachy lub fragment tworzywa sztucznego. Czasem jest to drewniany lub szklany element jakiejś większej konstrukcji, bądź płat nietypowej tkaniny. Wykorzystujemy również zużyte przedmioty przemysłowe lub produkty codziennego użytku, które albo w całości, albo w części nadają się do ponownego wykorzystania. Są to naczynia, syfony, butelki, kable, taśmy, pojemniki, skrzynie, szpule, czy też części oraz obudowy telefonów i sprzętu RTV sprzed kilku dekad.

Wszystko zależy od atrakcyjności fizycznej i wizualnej materiału wyjściowego, od naszej pomysłowości, a także od zapotrzebowania na daną rzecz w określonym typie wnętrza – bo pamiętajmy, że wiele z naszych przedmiotów powstaje na zamówienie Klientów.

Przedmioty, które wytwarzamy w drodze odzysku można podzielić na następujące grupy:

  • oświetlenie wnętrz (żyrandole, kinkiety, lampy);
  • stoły i siedziska (krzesła, pufy, ławki);
  • szafki, etażerki, schowki, półki, blaty, parawany;
  • zabudowy sprzętu kuchennego, kaloryferów i kominków;
  • zabawki do terapii sensorycznej.

O powyższej liście można powiedzieć, że jest zawsze niepełna. Czerpiemy inspiracje z kolejnych wnętrz, do których przygotowujemy na zamówienie coraz to nowe elementy wyposażenia oraz z pozyskiwanych na bieżąco materiałów wtórnych. Inspirują nas również Klienci, którzy zaskakują nas swoimi odważnymi pomysłami. Nierzadko stawiają przed nami wyzwania, z których powstają najciekawsze przedmioty użytkowe z odzysku, wnoszące do wnętrz mieszkalnych i użytkowych świetną funkcjonalność oraz oryginalną i nietuzinkową stylistykę.