Iwona i Jadwiga opowiadają o pracowni projektowej NaNowo

Zawodowo trudnimy się sztuką projektowania i wytwarzania artystycznych przedmiotów użytkowych w drodze odzysku materiałów wtórnych oraz wysłużonych przedmiotów. Poznaj nasze zapatrywania na temat tego, czym się zajmujemy.

Czy to co robimy jest czymś nowym? Nie, przeciwnie.

Jest czymś, co istniało zawsze, ponieważ poszukiwanie wtórnego zastosowania dla przedmiotów leży w naturze człowieka. Dążenie do odzyskiwania czasu i wysiłku włożonego we wcześniej stworzoną rzecz jest jedną z zasad racjonalnego funkcjonowania w naszej rzeczywistości materialnej. A jest to rzeczywistość spotęgowana lawiną różnych produktów, których wokół nas jest już tak wiele, że jako ludzkość powoli zaczynamy się z nimi mierzyć. Naszym zdaniem, właśnie dlatego na rynku pojawia się coraz więcej elementów wyposażenia wnętrz o dużych walorach plastycznych i użytkowych, powstałych z przetworzenia tworzyw i wcześniej istniejących przedmiotów. Wierzymy, że wkrótce będzie ich jeszcze więcej, do czego również przykłada się nasza pracownia.

Fotografia Jadwigi Rodzaj
fot. Jadwiga Rodzaj

Fotografia Iwony Gołębiewskiej
fot. Iwona Gołębiewska

Jesteśmy częścią przyrody, stanowiącej wielki mechanizm zbudowany z mniejszych układów.

Każdy z nich dąży do minimum, czyli do wykonania jak największej pracy, kosztem jak najmniejszego nakładu sił. Dawanie przedmiotom drugiego istnienia wpisuję się w tę zasadę. Po co wytwarzać coś od samego początku, skoro tworzywo już istnieje i za sprawą upływu czasu, czy wyjątkowości materiału, z którego jest zbudowane – lub też nietypowego kształtu – nadaje się idealnie do wykreowania kolejnej formy o zupełnie nowych cechach funkcjonalnych i wizualnych.

Na świecie powstają miliardy najrozmaitszych produktów, z których część po czasie staje się użytkownikowi niepotrzebna. W odpowiedzi, człowiek stworzył recykling będący ogromnym przemysłem przetwarzania użytych wcześniej tworzyw, z których produkuje się kolejne przedmioty. To co robimy działa nieco podobnie. Owoce naszej pracy powstają również dzięki odzyskowi. Jednak różnią się od wyrobów przemysłowych przede wszystkim, swoją niepowtarzalnością i oryginalnością. Powstają nie na taśmach produkcyjnych, lecz w zaciszu pracowni artystycznych. Są rezultatem naszych poszukiwań najciekawszych z dostępnych materiałów, które pozyskujemy od osób prywatnych, a także od przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem, produkcją oraz handlem towarami przemysłowymi. Każdy przedmiot użytkowy jest efektem naszej wrażliwości na kształt i formę oraz odzwierciedleniem naszego myślenia i wyobraźni.

Właśnie na tym polega wyjątkowość naszej oferty.

Skontaktuj się z nami!Godziny pracy:
09:00 - 18:00

Adres e-mail:
kontakt@upcyclingdesign.pl

Jadwiga Rodzaj
+48 508 160 560

Iwona Gołębiewska
+48 507 134 987