Lampa stojąca Syfon - Lista zdjęć

Głównym elementem lampy jest stary peerelowski syfon, który wykorzystałyśmy jako materiał wtórny i użyłyśmy go do wykonania klosza.

Lampa stojąca Syfon - Zdjęcie 1 Lampa stojąca Syfon - Zdjęcie 2 Lampa stojąca Syfon - Zdjęcie 3 Lampa stojąca Syfon - Zdjęcie 4
       
Lampa stojąca Syfon - Zdjęcie 5 Lampa stojąca Syfon - Zdjęcie 6    

Sugerowane wnętrza i przeznaczenie

Jest to lampa do wnętrz reprezentacyjnych, wypoczynkowych lub czytelnianych. Widzimy dla niej zastosowanie w salonach mieszkań urządzonych w nowoczesnym stylu; pomieszczeniach firmowych recepcji, gdzie lampa może stać obok stolika z czasopismami i kompletu wypoczynkowego dla gości; bibliotekach publicznych o niesztampowym wystroju, obok stanowisk dla czytelników; w pracowniach na terenie szkół o profilu ekologicznym.

Każdy syfon wykorzystany do wykonania lampy jest nieco inny – ma inne proporcje, kolor, kształt, fakturę. Dzięki temu, po rozmieszczeniu kilku lamp w jednym pomieszczeniu, powstaje naprawdę ciekawy efekt aranżacyjny.

Materiały z odzysku

Poza instalacją elektryczną, statywem z płaskowników i żarówką, lampa składa się z materiałów wtórnych. Klosz to syfon z lat 80-tych minionego wieku, natomiast stopa to ciężki pierścień pochodzący z silnika samochodowego, który stabilizuje całą konstrukcję. Kabel zasilający ma jedwabny oplot, wygląda przez to elegancko i oryginalnie. Jego zaletą jest też duża elastyczność.

Warianty lampy

  • Jak wspomniałyśmy już wyżej, lampa może mieć różny wygląd, który zależy od syfonu użytego do wykonania klosza.
  • Istnieje możliwość zmiany wysokości statywu z płaskowników, więc lampa może być wyższa albo niższa (biurkowa).
  • Można też zamocować na jednym statywie 2-3 oddzielne klosze z syfonu i rozeprzeć go między podłogą a sufitem. Wówczas powstanie efektowne oświetlenie, np. w jednym z rogów salonu.

Jak zamówić?

Wzorcowa lampa stanowi przykład wykorzystania syfonu oraz elementów konstrukcji silnika samochodowego do wykonania alternatywnego oświetlenia wnętrz.

Jeżeli jesteś zainteresowany podobnym produktem, utrzymanym w tej samej stylistyce, to zadzwoń do nas lub napisz wiadomość na jeden z niżej podanych adresów e-mail. Chętnie dowiemy się, jaką lampę chciałbyś zamówić do swoich wnętrz, a następnie odpowiemy, jak możemy ją dla Ciebie wykonać. 
Godziny pracy:
09:00 - 18:00

Adres e-mail:
kontakt@upcyclingdesign.pl

Jadwiga Rodzaj
+48 508 160 560

Iwona Gołębiewska
+48 507 134 987